www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA arrow Dostępne wzory ODS
21.05.2018.Twoja wyszukiwarka
ODS - Pytania i odpowiedzi Drukuj

System ODS - pytania i odpowiedzi1. Co to jest system ODS?

- ODS, czyli 'Ogrodzenia Do Składania' to system elementów składowych bram, furtek i przęseł, przygotowany do samodzielnego złożenia. Podzespoły takie jak ceowniki tłoczone, szczeble z przyspawanymi grotami wymiernie ułatwiają proces składania, a akcesoria takie jak zawiasy, ograniczniki czy rygle sprawiają całość bardzo funkcjonalną. Złożenie tak przygotowanego ogrodzenia jest w zasięgu każdego, do czego dodatkowo motywuje slogan "System ODS - Ty też potrafisz".

2. Z jakich materiałów składają się brama, furtka czy segment w systemie ODS?

- Elementy poprzeczne to ceowniki tłoczone, elementy pionowe stanowią profile lub pręty z grotami ozdobnymi. Do wyboru jest szereg profili i prętów zakończonych grotami w kilku wzorach. Cały czas staramy się rozszerzać asortyment wzorów jak i dostępnych rodzajów materiałów. Podstawowym wzorem w ogrodzeniach ODS jest wzór B1. Ten rodzaj bram, furtek i segmentów składa się z poziomych poprzeczek w postaci ceowników tłoczonych 40x30x3, szczebli o przekroju 20x20x2mm zakończonymi grotem ozdobnym. W przypadku bram profile boczne to kształtownik zimnogięty 40x40x2. Furtka zakończona jest po bokach profilem zimnogiętym 40x20x2. Dodatkowo komplet stanowią zawiasy regulowane, kasetka pod zamek(w przypadku furtek), rygle do blokowania skrzydeł w położeniach skrajnych. Oprócz tego podstawowego wzoru proponujemy szereg innych. Do wyboru mamy w ogrodzeniach do składania mamy szczebel z profili: 20x20x2 lub 15x15x1,5 oraz szczebel z prętów kwadratowych pełnych o przekroju: 12mm i 14 mm. Dzięki szerokiej gamie dostępnych profili i wzorów brama wjazdowa, furtka czy ogrodzenie spełni Państwa oczekiwania.

3. Co to są ceowniki tłoczone?

- Ceowniki tłoczone to profile stalowe, w kształcie litery C lub jeszcze precyzyjniej – w kształcie nawiasu kwadratowego [ . Odcinki ceowników tłoczonych stanowią żerdzie dla konstrukcji bram, furtek i ogrodzenia w systemie ODS. Tłoczenie otworów kwadratowych prasą hydrauliczną sprawia, iż można z ich pomocą bardzo łatwo stworzyć bramę skrzydłową, furtkę lub przęsła ogrodzeniowe. Wytwarzane są z I-gatunkowej stali zimnogiętej, dostępne rodzaje ceownika w systemie ODS to: 40x30x3mm, 30x30x2mm oraz 40x20x3mm(tylko w wersji bram i ogrodzeń z łukami.

4. Jak kupić bramę w systemie ODS?

- Bramę, furtkę czy przęsło można kupić w sklepie internetowym pod adresem http://bramy-skrzydlowe-ods-najtaniej.na.allegro.pl zamówienia można składać także telefonicznie pod numerami 054-235-58-49 lub 664 11 78 45. Osoba kontaktowa - Radosław Brodziński. W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy również do kontaktu elektronicznego pod adresem systemods@vp.pl

5. Co z dostawą zakupionej bramy?

- Dostawy bram i ogrodzeń ODS w każdy rejon kraju realizujemy za pośrednictwem firmy spedycyjnej RABEN, która dostarcza przesyłkę następnego dnia po nadaniu. Do uzgodnienia pozostaje kwestia płatności za paczkę - u kuriera bądź wcześniejsza płatność przelewowa. Cena za dostawę jest obliczana według cennika, na podstawie wagi przesyłki i odległości docelowej. Dla przykładu podamy cenę za dostawę bramy i furtki ODS na odległość 200km przy płatności przelewowej - 99 zł Każdorazowo ustalamy cenę z klientem indywidualnie tak, aby była dla niego najkorzystniejsza. Często organizujemy rabaty promocyjne na dostawę elementów ogrodzeń ODS nawet do 50% wartości cennikowej.

6. Jak długo będę czekał na dostawę zamówienia?

- Czas oczekiwania na zamówienie nigdy nie przekracza 5 dni roboczych. Jest to też uzależnione od preferowanego rodzaju płatności. W przypadku przelewu na konto wysyłka jest nieco tańsza jednak wcześniejsza płatność przelewowa. Cena za dostawę jest obliczana według cennika, na podstawie wagi przesyłki i odległości docelowej. Dla przykładu podamy cenę za dostawę bramy i furtki ODS na odległość 200km przy płatności przelewowej - 99 zł Każdorazowo ustalamy cenę z klientem indywidualnie tak, aby była dla niego najkorzystniejsza. Często organizujemy rabaty promocyjne na dostawę elementów ogrodzeń ODS nawet do 50% wartości cennikowej.

7. Czy łatwo jest zmontować bramę ODS?

- Tak, montaż bramy w systemie ODS jest bardzo prosty. Nie powinien trwać dłużej niż godzinę. Przygotowane materiały pasują do siebie, a dostarczona instrukcja ułatwi jeszcze zadanie. Jest też miejsce na inwencję własną, gdyż system ogrodzeń ODS umożliwia wprowadzania zmian i modyfikacji przed ostatecznym połączeniem elementów.

8. Jakie narzędzia będę potrzebował?

- Do przeprowadzenia montażu bramy, furtki czy przęsła ODS przyda się: odrobina miejsca na płaskiej równej powierzchni (najwygodniej użyć wypoziomowanych stojaków) spawarka lub urządzenie mig-mag(każdy rodzaj spawarki bez względu na prąd zasilania i typ spoiny), szlifierka kątowa (popularny flex/bosh), młotek, miarka, dowolny kątomierz do sprawdzenia kątów przed zespawaniem.

9. Jak zamontować bramę wjazdową ODS na słupkach murowanych?

- Gdy brama jest już złożoną i przygotowaną do montażu między słupki murowane, powinniśmy przygotować wiertarkę z wiertłami do betonu oraz 16 kołków rozporowych (najlepiej metalowych gdyż mocowanie jest wtedy pewniejsze) Zawiasy posiadają w swojej konsoli montażowej otwory pod kołki rozporowe. Dzięki temu wystarczy przyłożyć konsolę zawiasu w odpowiednim miejscu i zaznaczyć miejsca na otwory. Każdy z zawiasów mocujemy na cztery kołki, zapewnia to stabilne i bezpieczne mocowanie. Skrzydła bramy mocujemy razem, po wcześniejszym skręceniu ich ściskami, bądź każde skrzydło z osobna, polegając na wcześniej rozmierzanych miejscach mocowania zawiasów.

10. Jak zamontować bramę dwuskrzydłową ODS na słupkach metalowych?

- Słupki stalowe, na których zamontujemy bramę dają nam do wyboru dwie możliwości montażowe. Pierwsza to spawanie. Konsolę montażową zawiasu regulowanego zwyczajnie spawamy do słupka stalowego. Jest to szybki sposób montażu bramy lub furtki jednak musimy być pewni prawidłowego rozmieszczenia zawiasów, musimy również dobrze zabezpieczyć antykorozyjnie miejsca spawów. Drugim wariantem montażu bram i furtek w systemie ODS jest przykręcanie. Należy wywiercić otwory w słupku i nagwintować je, następnie przykręcić konsolę zawiasu do słupka. Można również przewiercić słupek na wylot i dłuższą śrubą skręcić zawias do słupka.

11. Co to są zawiasy regulowane?

- Zawiasy regulowane to zawiasy z możliwością regulacji położenia skrzydła bramy. Dzięki zastosowaniu śruby gwintowanej i nakrętek, w łatwy sposób, używając klucza do rób można podnieść lub opuścić skrzydło bramy czy furtki. Można również odsuwać lub przysuwać skrzydło bramowe do słupka regulując w ten sposób przerwę między skrzydłami. Takie właśnie pomysłowe i wygodne w eksploatacji zawiasy dostarczamy w kompletach bram i furtek ODS.

12. Jakie słupki zastosować do montażu bramy ODS?

- Ogrodzenia bramy i furtki ODS można montować zarówno na słupkach stalowych oraz murowanych. Gdy decydujemy się na słupki stalowe warto dobrać ich odpowiednią wielkość w stosunku do bramy. Bramę o szerokości łącznej 300 cm lub mniejszą można z powodzeniem montować na słupkach z profilu zamkniętego 80x80x4mm. Gdy brama jest większa należy zastosować profil o przekroju 100x100x4mm lub 120x120x4. Długość słupków jest uzależniona od wysokości bramy ODS plus 70-100cm do wbetonowania, w zależności od warunków gruntowych.

13. Jaką przerwę zostawić pod bramą?

- Przerwa pod bramą czy furtką powinna być na tyle duża by pozwalała swobodnie otwierać skrzydło nawet w przypadku zanieczyszczenia nawierzchni drobnymi kamykami bądź warstwą śniegu. Przyjmuje się, że nie powinna być mniejsza niż 5cm. Optymalna wielkość przestrzeni pod bramą waha się między 8 a 10 cm. Jest to szczególnie ważne gdy naszą bramę otwiera napęd elektryczny. Unikniemy wtedy niepotrzebnych kłopotów z tzw. rewersowaniem bramy, gdy np. napęd napotka niewielka warstwę świeżego śniegu i będzie za każdym razem zawracał bieg bramy.

14. Czy brama wjazdowa ODS jest przystosowana do napędu elektrycznego?

- Tak, bramy ogrodzeniowe w systemie ODS można z powodzeniem automatyzować. Sztywna i lekka konstrukcja idealnie wpółdziała z mechanizmami otwierającymi wszystkich producentów. Polecamy napędy włoskiej firmy NICE. Nowoczesna elektronika i atrakcyjne wzornictwo w połączeniu z dobrymi rozwiązaniami mechanicznymi sprawiają, że oferta NICE jest bardzo atrakcyja. Dodatkowo NICE posiada największy wybór pilotów i przydatnych akcesorii, które obsługują nie tylko bramę czy garaż ale cały dom.

15. Czym pomalować ogrodzenie, jaką farbę najlepiej użyć?

- Do właściwego zabezpieczenia antykorozyjnego bramy, furtki czy przęsła ODS należy odpowiednio przygotować materiały oraz użyć odpowiednich farb. Przygotowanie elementów ogrodzeniowych polega na odtłuszczeniu ich za pomocą środków posiadających takie właściwości np. rozcięczalnik uniwersalny. Jako warstwa podkładowa idealnie nadaje się farba poliuretanowa. Łączy w sobie elastyczność i wytrzymałość chemicznego utwardzenia. Już jedna warstwa zapewnia solidny podkład pod warstwę nawierzchniową. Idealnie jest jednak dwukrotne pokrycie wszystkich powieżchni warstwą podkładową. Jako warstwę nawierzchniową możemy zastosować również farby poliuretanowe w wybranym kolorze bądź farby chlorokauczukowe lub ftalowe. Nawierzchniową warstwę warto nakładać dwukrotnie. Sposób nakładania farby jest dowolny, można zastosować malowania natryskowe lub malować pędzlem czy wałkiem. Ogrodzenia w systemie ODS można również cynkować, a także proszkować metodą termiczną.


 
Top! Top!